Január - 2019
H K S C P S V
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Fontos információk!

A TDK-val és az OTDK-val kapcsolatos minden információ itt, az egyetemi TDK-honlapon (uni-corvinus.hu/tdk) érhető el. Többek között:

Amennyiben a TDK informatikai rendszerével kapcsolatban kérdés merülne fel, fordulj bizalommal Jeney Lászlóhoz! A TDK-val kapcsolatos minden más jellegű kérést a etdt(kukac)uni-corvinus(pont)hu email-címen várjuk.

A szóbelire felkészítő Hogyan prezentáljunk című előadás anyaga letölthető (csak intranetre bejelentkezett egyetemi polgárok számára):

  1. Ehhez be kell jelentkezni központi intranetre a képernyő bal oldalán a "BEJELENTKEZÉS" menüpontra kattintva, majd meg kell adni a cusman azonosítót és jelszót
  2. Sikeres bejelentkezés esetén közvetlenül ez alatt a tartalom alatt megjelenik egy újabb tartalom, amelynél megtalálható a letölthető anyag

Jó munkát kívánunk!

A Corvinus Egyetem 2019. évi TDK díjátadó ünnepsége

Időpont: május 21. (kedd) 11 órai kezdettel

Helyszín: E III. előadó

Az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács (ETDT) szeretettel meghívja az egyetem polgárait az idei, 2019. évi Tudományos Diákköri Konferencia zárórendezvényére, a május 21. (kedd) 11 órai kezdésű TDK Díjátadó Ünnepségre és az azt követő állófogadásra!

A díjátadó ünnepségen az idei TDK-n díjazott szerzők vehetik át szekciónként személyesen az oklevelüket.

A díjátadó és záróünnepség helyszíne az E épület III. előadó, ezt követi az állófogadás Egyetemünk Aulájában. A létszám jobb tervezhetősége érdekében mindenkit kérünk, hogy részvételi szándékát jelezze a regisztrációs űrlapon!

Minden kedves TDK-ban résztvevőt, zsűritagot, szekciótitkárt és témavezetőt szeretettel várunk!

TDK 2019, Corvinus Egyetem – szóbeli fordulók zsűrijei szekciónként (időrendben)

 

 

 

 

szekció

időpont

helyszín

zsűrielnök

zsűritag I

zsűritag II

extra tag I

extra tag II

hallgatói tag

Információmenedzsment szekció

május 3. (péntek) 12:00

S 121

Klimkó Gábor (zsűrielnök)

Kovács Tibor

Varga Krisztián (szekciótitkár)

 

 

 

Európa szekció

május 6. (hétfő) 8:30

C 16

Nagy Sándor Gyula (zsűrielnök)

Endrődi-Kovács Viktória

Almadi Sejla

Miklós Gábor (szekciótitkár)

 

Lackovich Anna

Politikatudomány – Politikaelmélet, nemzetközi és közpolitika szekció

május 6. (hétfő) 9:00

C 510

Gallai Sándor (zsűrielnök)

Balázs Zoltán

Török Gábor (szekciótitkár)

 

 

Kulcsár Vivien

Szervezetfejlesztés szekció

május 6. (hétfő) 9:00

E 324

Primecz Henriett (zsűrielnök)

Juhászné Dr. Klér Andrea

Sebők Marianna

Bácsi Katalin (szekciótitkár)

Toarniczky Andrea

Földi Viktória

Agrárközgazdasági és vidékfejlesztési szekció

május 6. (hétfő) 13:30

E 67

Jámbor Attila (zsűrielnök)

Kapronczai István

Török Áron (szekciótitkár)

Rieger László

 

 

Nemzetközi gazdálkodás szekció

május 6. (hétfő) 14:00

E.3008

Kacsirek László (zsűrielnök)

Miskolcziné Gábriel Mónika

Jenes Barbara (szekciótitkár)

Mitev Ariel Zoltán

 

Bánki Dávid

Vezetés és szervezés, változásvezetés szekció

május 6. (hétfő) 14:00

E 3005

Révész Éva Erika (zsűrielnök)

Vaszkun Balázs

Kováts Gergely Ferenc

Angyal Ádám

Takács Petra

 

Marketing-, média, designkommunikáció szekció

május 7. (kedd) 8:00

C.208

Cosovan Attila (zsűrielnök)

Mitev Ariel Zoltán

Horváth Dóra (szekciótitkár)

Ásványi Katalin

 

Bollók Máté

Nemzetközi tanulmányok szekció

május 7. (kedd) 8:00

C 664

Bradean Nelu (zsűrielnök)

Szűcs Anita

Kelemen Zoltán

 

 

 

Economics szekció

május 7. (kedd) 9:00

E 2009

Berde Éva (zsűrielnök)

Misz József

Kuncz Izabella (szekciótitkár)

 

 

Selmeczi-Tóth Ádám

Vállalkozásfejlesztés szekció

május 7. (kedd) 9:00

E 387

Fekete István (zsűrielnök)

Virág Attila

Deutsch Nikolett

Blaskovics Bálint (szekciótitkár)

Baji Csaba

 

Turizmus szekció

május 7. (kedd) 9:30

E 3005

Simon Judit (zsűrielnök)

Kiss Kornélia (szekciótitkár)

Sziva Ivett

Nyúl Erika

 

Palik Júlia

Vállalatgazdaságtan – Stratégia szekció

május 7. (kedd) 10:00

E 118.2

Stocker Miklós (zsűrielnök)

Sebrek Szabolcs

Kazainé Ónodi Annamária (szekciótitkár)

Szalay Zsuzsanna

 

Füredi Anita

Idősorok empirikus elemzése szekció

május 7. (kedd) 13:00

E 2009

Sugár András (zsűrielnök)

Ferenci Tamás

Mák Fruzsina (szekciótitkár)

 

 

Csorba Norbert

Vállalatgazdaságtan – Sport szekció

május 7. (kedd) 13:00

E 118.2

András Krisztina (zsűrielnök)

Kozma Miklós

Kazainé Ónodi Annamária (szekciótitkár)

Kynsburg Zoltán

 

 

Informatika szekció

május 7. (kedd) 13:40

C 204

Szabó Zoltán (zsűrielnök)

Láng Blanka (szekciótitkár)

Mohácsi László

 

 

 

Fenntartható és társadalmilag felelős vállalatirányítás szekció

május 7. (kedd) 14:00

E 118.2

Csutora Mária (zsűrielnök)

Vörösmarty Gyöngyi

Harangozó Gábor (szekciótitkár)

Miklós Ilona

 

 

Közgazdálkodás és közpolitika szekció

május 7. (kedd) 14:00

E 277

Mike Károly (zsűrielnök)

Vasa László

Petrovics Nándor (szekciótitkár)

 

 

 

Egészségügy-gazdaságtan szekció

május 7. (kedd) 15:00

E 218

Péntek Márta (zsűrielnök)

Gulácsi László

Weszl Miklós

Brodszky Valentin Péter

Rencz Fanni (szekciótitkár)

Szabó Ákos

Földrajz – Helyi innovációk gazdaságföldrajza szekció

május 7. (kedd) 17:00

C 510

Tózsa István (zsűrielnök)

Varga Ágnes

Jeney László (szekciótitkár)

Forman Balázs

 

 

Intézmények és gazdasági viselkedés szekció

május 8. (szerda) 9:00

 

Hámori Balázs (zsűrielnök)

Gedeon Péter

Székely-Doby András (szekciótitkár)

 

 

Schlett Bálint

Vállalkozás szekció

május 8. (szerda) 9:00

E 3005

Petheő Attila István (zsűrielnök)

Mihalkovné dr. Szakács Katalin

Kerékgyártó Gábor (szekciótitkár)

 

 

 

Pénzügy szekció

május 8. (szerda) 10:00

E 283

Kürthy Gábor (zsűrielnök)

Pesuth Tamás (szekciótitkár)

Varga Erzsébet Teréz

Gelányi Ildikó

Kalfmann Petra

 

Társadalmi és gazdasági válságok szekció

május 8. (szerda) 10:00

E 2009

Surányi György (zsűrielnök)

Felcsuti Péter

Pogány Ágnes

Madari Zoltán (szekciótitkár)

 

Németh András

Gazdaságpolitika és makroökonómia szekció

május 8. (szerda) 13:30

E.3005

Bod Péter Ákos (zsűrielnök)

Andor László

Tőkés László

Németh András Olivér (szekciótitkár)

 

Granát Marcell

Szociológia szekció

május 8. (szerda) 13:30

C 557

Lengyel György (zsűrielnök)

Nagy Beáta

Vicsek Lilla Mária (szekciótitkár)

 

 

 

Döntések, negyedik ipari forradalom, ellátási láncok szekció

május 8. (szerda) 14:00

E 118.2

Gelei Andrea (zsűrielnök)

Gáspár Judit

Nagy Judit

Kiss János (szekciótitkár)

 

Kiss Olivér

HR szekció

május 9. (csütörtök) 8:30

C 104

Takács Sándor (zsűrielnök)

Szilas Roland

Milassin Anda Nóra

Bácsi Katalin (szekciótitkár)

 

Kovács Regina

Politikatudomány – Választások, pártok, kampányok szekció

május 9. (csütörtök) 9:00

C 510

Gallai Sándor (zsűrielnök)

Balázs Zoltán

Török Gábor (szekciótitkár)

 

 

Kulcsár Vivien

Felsőoktatás-menedzsment és felsőoktatás-policy szekció

május 9. (csütörtök) 9:30

E 3008

Temesi József (zsűrielnök)

Derényi András

Kováts Gergely (szekciótitkár)

 

 

Vései Viktor

Gazdaságelemzés és gazdaságmodellezés szekció

május 9. (csütörtök) 9:50

C 107

Solymosi Tamás (zsűrielnök)

Csekő Imre

Kánnai Zoltán

Csató László (szekciótitkár)

 

Bodrácska Márk

Földrajz – Okos és fenntartható fejlődési stratégiák szekció

május 9. (csütörtök) 10:00

C 665

Csutora Mária (zsűrielnök)

Marjainé Szerényi Zsuzsanna

Lieszkovszky József

Jeney László Botond (szekciótitkár)

 

Németh András

Marketingkutatás és fogyasztói magatartás szekció

május 9. (csütörtök) 10:00

E 311

Kelemen Zita (zsűrielnök)

Gáti Mirkó

Kasza- Kelemen Kata (szekciótitkár)

 

 

 

Statisztika és ökonometriai szekció

május 9. (csütörtök) 13:00

E 2009

Sugár András (zsűrielnök)

Erdélyi Ajna

Mák Fruzsina (szekciótitkár)

 

 

Kurucz Alexandra

Befektetések és vállalati pénzügy szekció

május 9. (csütörtök) 15:30

E 277.1

Havran Dániel (zsűrielnök)

Bihary Zsolt (szekciótitkár)

Csóka Péter

Lovas Anita

Dömötör Barbara

 

Földrajz – Urbanizáció és hatékony közösségek szekció

május 9. (csütörtök) 17:00

C 510

Kocsis Tamás (zsűrielnök)

Kocsis János Balázs

Márton András

Jeney László Botond (szekciótitkár)

 

 

Kommunikációelméleti szekció

május 10. (péntek) 9:00

C.314

Sass Judit (zsűrielnök)

Bokor Tamás

Veszelszki Ágnes (szekciótitkár)

Benczes Réka Ágnes

Pelle Veronika

Kovács Máté

Stratégiai és nemzetközi menedzsment szekció

május 10. (péntek) 9:00

E 342

Hortoványi Lilla (zsűrielnök)

Mészáros Tamás

Füzes Péter

Felsmann Balázs (szekciótitkár)

 

 

Világgazdasági szekció

május 10. (péntek) 10:00

C 016

Magas István (zsűrielnök)

Urbánné Mező Júlia

Almadi Sejla

Endrődi-Kovács Viktória (szekciótitkár)

 

 

Magatartástudományi szekció

május 10. (péntek) 13:00

C.314

Sass Judit (zsűrielnök)

Bokor Tamás

Pelle Veronika

Veszelszki Ágnes (szekciótitkár)

Deli Eszter

Kovács Máté

Pénzügyi és vezetői számvitel szekció

május 10. (péntek) 13:30

E 317.2

Gyenge Magdolna (zsűrielnök)

Adorján Csaba (szekciótitkár)

 

 

 

 

Politikai gazdaságtan szekció

május 10. (péntek) 14:30

E 218

Tamás Pál (zsűrielnök)

Trautmann László

Sárvári Balázs (szekciótitkár)

Drabancz Áron István (szekciótitkár)

Zsabka Zsolt

 

 

 

Óriási Corvinus-siker a Közgazdaságtudományi OTDK-n!

Kedves Egyetemi Polgárok,

Büszkén számolunk be a április 11–13. között Pécsett megrendezett 2019. évi OTDK Közgazdaságtudományi Szekció eredményeiről. A Szekcióban összesen 45 tagozatban mérettették meg magukat az OTDK-ra továbbjutott pályamunkák szerzői.

A 45 tagozatban 184 díjat (I., II. vagy III. helyezést vagy különdíjat) osztott ki a zsűri. Összesen 24 egyetem vitt magával valamilyen díjat, közülük a Corvinus Egyetem önmagában 71 díjat nyert el. Ez azt jelenti, hogy a megszerezhető díjak több mint egyharmadát – 39! százalékát – a Corvinus képviseli. (A 71 díj valójában 68 dolgozatot jelent, ugyanis három I. helyezett dolgozat egyben különdíjat is kaphatott.)

Valóságos corvinusos aranyeső volt ez: a negyvennégy I. helyezés (az egyik tagozatban nem neveztek meg I. díjat) több mint felét (57 százalékát) a BCE nyerte el. Egyetemünk a 2. helyezések 35, a 3. helyezések 25 és a különdíjak 35 százalékát hozta el.

A 2019. évi OTDK Közgazdaságtudományi szekció díjazottjai

Ezzel az intézmények "nem hivatalos" rangsorban a BCE toronymagasan teljesített. A legeredményesebb a BCE G Kara lett, 2. helyen a BCE K Kar, de a BCE T Kar is bekerült az első 10 intézmény közé.

(Megemlítendő, hogy közel 70 dolgozat szerzője nem jelent meg a rendezvényen – sajnos sokan egyetemünk képviseletében. Távollétük közel két tucat helyezéstől fosztotta meg a jelenlévőket vagy éppen saját magukat.)

További büszkeségünk, hogy két, idén először kiadott, a 16 tudományos tagozatban egy-egy résztvevőnek adományozható OTDK-s kitüntetés díjazottjai is végzett corvinusosok. Berezvai Zombor (a BCE Gazdálkodástani Doktori Iskola hallgatója, az ETDT titkára) az OTDT Roska Tamás előadói díjának első közgazdász nyertese az OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójának megnyitóján vette át a kitüntetést és tartotta meg előadását. A záró ünnepségen Kapronczay Mór (a Gazdálkodástudományi Kar volt hallgatója, az idei OTDK-n egy első, egy második és egy harmadik helyezés nyertese) vehette át a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának újonnan alapított díját, a Reménység kitűzőt, mely azoknak a fiatal kutatóknak ítélhető oda, akik a saját tudományterületükön az OTDK keretein belül bemutatott kutatási eredményeik alapján kiemelkedőnek bizonyultak. Mindkettőjüknek gratulálunk!

Ezúton is szívből gratulálunk a díjazottaknak és minden részt vevőnek és felkészítő témavezetőiknek, akik a sikerhez hozzájárultak!

ETDT

Megvannak a legfrissebb számok: rekord nagyságú Corvinusos nevezés az OTDK-n!

Lezárultak a nevezések a 2019. tavaszán megrendezésre kerülő XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) szekcióinak többségében. A két évente megrendezésre kerülő eseményre az intézményi TDK konferenciákon előző két évben bemutatott dolgozataikkal jogosultságot szerzett hallgatók nevezhettek.

A Budapesti Corvinus Egyetem három karának jelenlegi és volt hallgatói összesen 171 dolgozatot neveztek az OTDK hat szekciójába:

leadott dolgozatok száma szekciónként

Közgazdaságtudományi Szekció

Társadalomtudományi Szekció

Agrártudományi Szekció

Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

128

31

5

4

Informatika Tudományi Szekció

Testnevelés- és Sporttudományi Szekció

2

1

leadott dolgozatok száma karonként

G Kar

K Kar

T kar

92

42

37

A 2019. évi Országos Tudományos Diákköri Konferencia érintett szekcióinak helyszínei és időpontjai

Köszönjük a hallgatók és a konzulens kollégák munkáját. A konferenciára sikeres felkészülést, eredményes versenyzést kívánunk minden jelenlegi és volt hallgatónknak!

ETDT

Díjak a kiemelkedő teljesítményért a hallgatói tehetséggondozásért és a tudományos diákköri munkáért

Az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács 2018-ban is díjazta a hallgatói tehetséggondozásban és a tudományos diákköri munkában mutatott kiemelkedő teljesítményeket. A díjak átadására 2018. november 21-én a TDK Mozaik Konferencia keretein belül került sor, Kiváló Mentor, Hallgatói Tudományos Kiválósági és Best Paper Díj kategóriákban, a díjakat Dr. Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora és Dr. Wimmer Ágnes, az ETDT elnöke adta át.

Kiváló Mentor Díj

Hallgatói Tudományos Kiválósági Díj

Best Paper Díj – szerzők

Best Paper Díj – témavezetők

Bakó Barna, Buzder-Lantos Gábor, Ferenci Tamás, Jászberényi Melinda, Jenes Barbara, Matolay Réka, Michalkó Gábor István, Nagy Beáta, Neulinger Ágnes, Szántay Antal Péter, Török Gábor, Vas Réka Franciska

1. Drabancz Áron, 2. El-Meouch Nedim Márton, 3. Kapronczay Mór, 4. Csoma Attila, 5. Vancsa Miklós Milán, 6. Welsz Edit, 7. Boldvai-Pethes Laura

Bendicskó Lilla, Cserni Tamás, Drabancz Áron, El-Meouch Nedim Márton, Kapronczay Mór, Koleticsné Lükő Annaróza, Palik Júlia, Pandula Bettina, Simity Milán, Sölch Tamás György, Ternován Bernadett, Teszárik Eszter, Varga Virág, Vései Viktor, Zsíros Bernadett

Badics Milán Csaba, Banai Ádám, Fehér Péter, Keszey Tamara, Ladó Judit Mária, Majtényi Márton, Markos-Kujbus Éva, Mészáros Tamás, Michalkó Gábor, Mitev Ariel, Németh András Áron, Pogány Ágnes, Rencz Fanni, Sziva Ivett, Török Áron, Varga Ágnes, Varga Erzsébet Teréz, Vincze János

a TDK mozgalomban legalább tíz éve aktív oktatók, konzulensek tudományos diákköri tevékenységet támogató lelkiismeretes és eredményes munkájának elismerése

az egyetemi hallgatók pályafutása alatt a tudományos diákköri tevékenység keretében végzett kiemelkedő tudományos és kutatási teljesítmény elismerése

a 2018. évi intézményi Tudományos Diákköri Konferencia kiemelkedő színvonalú tudományos diákköri dolgozatainak elismerése

A díjakhoz gratulálunk!

Utolsó frissítés: 2019.07.24.

femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com