Június - 2019
H K S C P S V
  01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fontos információk!

A TDK-val és az OTDK-val kapcsolatos minden információ itt, az egyetemi TDK-honlapon (uni-corvinus.hu/tdk) érhető el. Többek között:

Amennyiben a TDK informatikai rendszerével kapcsolatban kérdés merülne fel, fordulj bizalommal Jeney Lászlóhoz! A TDK-val kapcsolatos minden más jellegű kérést a etdt(kukac)uni-corvinus(pont)hu email-címen várjuk.

A szóbelire felkészítő Hogyan prezentáljunk című előadás anyaga letölthető (csak intranetre bejelentkezett egyetemi polgárok számára):

  1. Ehhez be kell jelentkezni központi intranetre a képernyő bal oldalán a "BEJELENTKEZÉS" menüpontra kattintva, majd meg kell adni a cusman azonosítót és jelszót
  2. Sikeres bejelentkezés esetén közvetlenül ez alatt a tartalom alatt megjelenik egy újabb tartalom, amelynél megtalálható a letölthető anyag

Jó munkát kívánunk!

TDK 2019, Corvinus Egyetem – szóbeli fordulók zsűrijei szekciónként (időrendben)

szekció

időpont

helyszín

zsűritagok

hallgatói tag

Információmenedzsment szekció

május 3. (péntek) 12:00

S 121

Klimkó Gábor (elnök), Kovács Tibor, Varga Krisztián (szekciótitkár)

 

Európa szekció

május 6. (hétfő) 8:30

C 16

Nagy Sándor Gyula (elnök), Endrődi-Kovács Viktória, Almadi Sejla, Miklós Gábor (szekciótitkár)

Lackovich Anna

Politikatudomány – Politikaelmélet, nemzetközi és közpolitika szekció

május 6. (hétfő) 9:00

C 510

Gallai Sándor (elnök), Balázs Zoltán, Török Gábor (szekciótitkár)

Kulcsár Vivien

Szervezetfejlesztés szekció

május 6. (hétfő) 9:00

E 324

Primecz Henriett (elnök), Juhászné Dr. Klér Andrea, Sebők Marianna, Bácsi Katalin (szekciótitkár), Toarniczky Andrea

Földi Viktória

Agrárközgazdasági és vidékfejlesztési szekció

május 6. (hétfő) 13:30

E 67

Jámbor Attila (elnök), Kapronczai István, Török Áron (szekciótitkár), Rieger László

 

Nemzetközi gazdálkodás szekció

május 6. (hétfő) 14:00

E.3008

Kacsirek László (elnök), Miskolcziné Gábriel Mónika, Jenes Barbara (szekciótitkár), Mitev Ariel Zoltán

Bánki Dávid

Vezetés és szervezés, változásvezetés szekció

május 6. (hétfő) 14:00

E 3005

Révész Éva Erika (elnök), Vaszkun Balázs, Kováts Gergely Ferenc, Angyal Ádám, Takács Petra

 

Marketing-, média, designkommunikáció szekció

május 7. (kedd) 8:00

C.208

Cosovan Attila (elnök), Mitev Ariel Zoltán, Horváth Dóra (szekciótitkár), Ásványi Katalin

Bollók Máté

Nemzetközi tanulmányok szekció

május 7. (kedd) 8:00

C 664

Bradean Nelu (elnök), Szűcs Anita, Kelemen Zoltán

 

Economics szekció

május 7. (kedd) 9:00

E 2009

Berde Éva (elnök), Misz József, Kuncz Izabella (szekciótitkár)

Selmeczi-Tóth Ádám

Vállalkozásfejlesztés szekció

május 7. (kedd) 9:00

E 387

Fekete István (elnök), Virág Attila, Deutsch Nikolett, Blaskovics Bálint (szekciótitkár), Baji Csaba

 

Turizmus szekció

május 7. (kedd) 9:30

E 3005

Simon Judit (elnök), Kiss Kornélia (szekciótitkár), Sziva Ivett, Nyúl Erika

Palik Júlia

Vállalatgazdaságtan – Stratégia szekció

május 7. (kedd) 10:00

E 118.2

Stocker Miklós (elnök), Sebrek Szabolcs, Kazainé Ónodi Annamária (szekciótitkár), Szalay Zsuzsanna

Füredi Anita

Idősorok empirikus elemzése szekció

május 7. (kedd) 13:00

E 2009

Sugár András (elnök), Ferenci Tamás, Mák Fruzsina (szekciótitkár)

Csorba Norbert

Vállalatgazdaságtan – Sport szekció

május 7. (kedd) 13:00

E 118.2

András Krisztina (elnök), Kozma Miklós, Kazainé Ónodi Annamária (szekciótitkár), Kynsburg Zoltán

 

Informatika szekció

május 7. (kedd) 13:40

C 204

Szabó Zoltán (elnök), Láng Blanka (szekciótitkár), Mohácsi László

 

Fenntartható és társadalmilag felelős vállalatirányítás szekció

május 7. (kedd) 14:00

E 118.2

Csutora Mária (elnök), Vörösmarty Gyöngyi, Harangozó Gábor (szekciótitkár), Miklós Ilona

 

Közgazdálkodás és közpolitika szekció

május 7. (kedd) 14:00

E 277

Mike Károly (elnök), Vasa László, Petrovics Nándor (szekciótitkár)

 

Egészségügy-gazdaságtan szekció

május 7. (kedd) 15:00

E 218

Péntek Márta (elnök), Gulácsi László, Weszl Miklós, Brodszky Valentin Péter, Rencz Fanni (szekciótitkár)

Szabó Ákos

Földrajz – Helyi innovációk gazdaságföldrajza szekció

május 7. (kedd) 17:00

C 510

Tózsa István (elnök), Varga Ágnes, Jeney László (szekciótitkár), Forman Balázs

 

Intézmények és gazdasági viselkedés szekció

május 8. (szerda) 9:00

 

Hámori Balázs (elnök), Gedeon Péter, Székely-Doby András (szekciótitkár)

Schlett Bálint

Vállalkozás szekció

május 8. (szerda) 9:00

E 3005

Petheő Attila István (elnök), Mihalkovné dr. Szakács Katalin, Kerékgyártó Gábor (szekciótitkár)

 

Pénzügy szekció

május 8. (szerda) 10:00

E 283

Kürthy Gábor (elnök), Pesuth Tamás (szekciótitkár), Varga Erzsébet Teréz, Gelányi Ildikó, Kalfmann Petra

 

Társadalmi és gazdasági válságok szekció

május 8. (szerda) 10:00

E 2009

Surányi György (elnök), Felcsuti Péter, Pogány Ágnes, Madari Zoltán (szekciótitkár)

Németh András

Gazdaságpolitika és makroökonómia szekció

május 8. (szerda) 13:30

E.3005

Bod Péter Ákos (elnök), Andor László, Tőkés László, Németh András Olivér (szekciótitkár)

Granát Marcell

Szociológia szekció

május 8. (szerda) 13:30

C 557

Lengyel György (elnök), Nagy Beáta, Vicsek Lilla Mária (szekciótitkár)

 

Döntések, negyedik ipari forradalom, ellátási láncok szekció

május 8. (szerda) 14:00

E 118.2

Gelei Andrea (elnök), Gáspár Judit, Nagy Judit, Kiss János (szekciótitkár)

Kiss Olivér

HR szekció

május 9. (csütörtök) 8:30

C 104

Takács Sándor (elnök), Szilas Roland, Milassin Anda Nóra, Bácsi Katalin (szekciótitkár)

Kovács Regina

Politikatudomány – Választások, pártok, kampányok szekció

május 9. (csütörtök) 9:00

C 510

Gallai Sándor (elnök), Balázs Zoltán, Török Gábor (szekciótitkár)

Kulcsár Vivien

Felsőoktatás-menedzsment és felsőoktatás-policy szekció

május 9. (csütörtök) 9:30

E 3008

Temesi József (elnök), Derényi András, Kováts Gergely (szekciótitkár)

Vései Viktor

Gazdaságelemzés és gazdaságmodellezés szekció

május 9. (csütörtök) 9:50

C 107

Solymosi Tamás (elnök), Csekő Imre, Kánnai Zoltán, Csató László (szekciótitkár)

Bodrácska Márk

Földrajz – Okos és fenntartható fejlődési stratégiák szekció

május 9. (csütörtök) 10:00

C 665

Csutora Mária (elnök), Marjainé Szerényi Zsuzsanna, Lieszkovszky József, Jeney László Botond (szekciótitkár)

Németh András

Marketingkutatás és fogyasztói magatartás szekció

május 9. (csütörtök) 10:00

E 311

Kelemen Zita (elnök), Gáti Mirkó, Kasza- Kelemen Kata (szekciótitkár)

 

Statisztika és ökonometriai szekció

május 9. (csütörtök) 13:00

E 2009

Sugár András (elnök), Erdélyi Ajna, Mák Fruzsina (szekciótitkár)

Kurucz Alexandra

Befektetések és vállalati pénzügy szekció

május 9. (csütörtök) 15:30

E 277.1

Havran Dániel (elnök), Bihary Zsolt (szekciótitkár), Csóka Péter, Lovas Anita, Dömötör Barbara

 

Földrajz – Urbanizáció és hatékony közösségek szekció

május 9. (csütörtök) 17:00

C 510

Kocsis Tamás (elnök), Kocsis János Balázs, Márton András, Jeney László Botond (szekciótitkár)

 

Kommunikációelméleti szekció

május 10. (péntek) 9:00

C.314

Sass Judit (elnök), Bokor Tamás, Veszelszki Ágnes (szekciótitkár), Benczes Réka Ágnes, Pelle Veronika

Kovács Máté

Stratégiai és nemzetközi menedzsment szekció

május 10. (péntek) 9:00

E 342

Hortoványi Lilla (elnök), Mészáros Tamás, Füzes Péter, Felsmann Balázs (szekciótitkár)

 

Világgazdasági szekció

május 10. (péntek) 10:00

C 016

Magas István (elnök), Urbánné Mező Júlia, Almadi Sejla, Endrődi-Kovács Viktória (szekciótitkár)

 

Magatartástudományi szekció

május 10. (péntek) 13:00

C.314

Sass Judit (elnök), Bokor Tamás, Pelle Veronika, Veszelszki Ágnes (szekciótitkár), Deli Eszter

Kovács Máté

Pénzügyi és vezetői számvitel szekció

május 10. (péntek) 13:30

E 317.2

Gyenge Magdolna (elnök), Adorján Csaba (szekciótitkár)

 

Politikai gazdaságtan szekció

május 10. (péntek) 14:30

E 218

Tamás Pál (elnök), Trautmann László, Sárvári Balázs (szekciótitkár), Drabancz Áron István (szekciótitkár), Zsabka Zsolt

 

 

 

Óriási Corvinus-siker a Közgazdaságtudományi OTDK-n!

Kedves Egyetemi Polgárok,

Büszkén számolunk be a április 11–13. között Pécsett megrendezett 2019. évi OTDK Közgazdaságtudományi Szekció eredményeiről. A Szekcióban összesen 45 tagozatban mérettették meg magukat az OTDK-ra továbbjutott pályamunkák szerzői.

A 45 tagozatban 184 díjat (I., II. vagy III. helyezést vagy különdíjat) osztott ki a zsűri. Összesen 24 egyetem vitt magával valamilyen díjat, közülük a Corvinus Egyetem önmagában 71 díjat nyert el. Ez azt jelenti, hogy a megszerezhető díjak több mint egyharmadát – 39! százalékát – a Corvinus képviseli. (A 71 díj valójában 68 dolgozatot jelent, ugyanis három I. helyezett dolgozat egyben különdíjat is kaphatott.)

Valóságos corvinusos aranyeső volt ez: a negyvennégy I. helyezés (az egyik tagozatban nem neveztek meg I. díjat) több mint felét (57 százalékát) a BCE nyerte el. Egyetemünk a 2. helyezések 35, a 3. helyezések 25 és a különdíjak 35 százalékát hozta el.

A 2019. évi OTDK Közgazdaságtudományi szekció díjazottjai

Ezzel az intézmények "nem hivatalos" rangsorban a BCE toronymagasan teljesített. A legeredményesebb a BCE G Kara lett, 2. helyen a BCE K Kar, de a BCE T Kar is bekerült az első 10 intézmény közé.

(Megemlítendő, hogy közel 70 dolgozat szerzője nem jelent meg a rendezvényen – sajnos sokan egyetemünk képviseletében. Távollétük közel két tucat helyezéstől fosztotta meg a jelenlévőket vagy éppen saját magukat.)

További büszkeségünk, hogy két, idén először kiadott, a 16 tudományos tagozatban egy-egy résztvevőnek adományozható OTDK-s kitüntetés díjazottjai is végzett corvinusosok. Berezvai Zombor (a BCE Gazdálkodástani Doktori Iskola hallgatója, az ETDT titkára) az OTDT Roska Tamás előadói díjának első közgazdász nyertese az OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójának megnyitóján vette át a kitüntetést és tartotta meg előadását. A záró ünnepségen Kapronczay Mór (a Gazdálkodástudományi Kar volt hallgatója, az idei OTDK-n egy első, egy második és egy harmadik helyezés nyertese) vehette át a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának újonnan alapított díját, a Reménység kitűzőt, mely azoknak a fiatal kutatóknak ítélhető oda, akik a saját tudományterületükön az OTDK keretein belül bemutatott kutatási eredményeik alapján kiemelkedőnek bizonyultak. Mindkettőjüknek gratulálunk!

Ezúton is szívből gratulálunk a díjazottaknak és minden részt vevőnek és felkészítő témavezetőiknek, akik a sikerhez hozzájárultak!

ETDT

Megvannak a legfrissebb számok: rekord nagyságú Corvinusos nevezés az OTDK-n!

Lezárultak a nevezések a 2019. tavaszán megrendezésre kerülő XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) szekcióinak többségében. A két évente megrendezésre kerülő eseményre az intézményi TDK konferenciákon előző két évben bemutatott dolgozataikkal jogosultságot szerzett hallgatók nevezhettek.

A Budapesti Corvinus Egyetem három karának jelenlegi és volt hallgatói összesen 171 dolgozatot neveztek az OTDK hat szekciójába:

leadott dolgozatok száma szekciónként

Közgazdaságtudományi Szekció

Társadalomtudományi Szekció

Agrártudományi Szekció

Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció

128

31

5

4

Informatika Tudományi Szekció

Testnevelés- és Sporttudományi Szekció

2

1

leadott dolgozatok száma karonként

G Kar

K Kar

T kar

92

42

37

A 2019. évi Országos Tudományos Diákköri Konferencia érintett szekcióinak helyszínei és időpontjai

Köszönjük a hallgatók és a konzulens kollégák munkáját. A konferenciára sikeres felkészülést, eredményes versenyzést kívánunk minden jelenlegi és volt hallgatónknak!

ETDT

Díjak a kiemelkedő teljesítményért a hallgatói tehetséggondozásért és a tudományos diákköri munkáért

Az Egyetemi Tudományos Diákköri Tanács 2018-ban is díjazta a hallgatói tehetséggondozásban és a tudományos diákköri munkában mutatott kiemelkedő teljesítményeket. A díjak átadására 2018. november 21-én a TDK Mozaik Konferencia keretein belül került sor, Kiváló Mentor, Hallgatói Tudományos Kiválósági és Best Paper Díj kategóriákban, a díjakat Dr. Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora és Dr. Wimmer Ágnes, az ETDT elnöke adta át.

Kiváló Mentor Díj

Hallgatói Tudományos Kiválósági Díj

Best Paper Díj – szerzők

Best Paper Díj – témavezetők

Bakó Barna, Buzder-Lantos Gábor, Ferenci Tamás, Jászberényi Melinda, Jenes Barbara, Matolay Réka, Michalkó Gábor István, Nagy Beáta, Neulinger Ágnes, Szántay Antal Péter, Török Gábor, Vas Réka Franciska

1. Drabancz Áron, 2. El-Meouch Nedim Márton, 3. Kapronczay Mór, 4. Csoma Attila, 5. Vancsa Miklós Milán, 6. Welsz Edit, 7. Boldvai-Pethes Laura

Bendicskó Lilla, Cserni Tamás, Drabancz Áron, El-Meouch Nedim Márton, Kapronczay Mór, Koleticsné Lükő Annaróza, Palik Júlia, Pandula Bettina, Simity Milán, Sölch Tamás György, Ternován Bernadett, Teszárik Eszter, Varga Virág, Vései Viktor, Zsíros Bernadett

Badics Milán Csaba, Banai Ádám, Fehér Péter, Keszey Tamara, Ladó Judit Mária, Majtényi Márton, Markos-Kujbus Éva, Mészáros Tamás, Michalkó Gábor, Mitev Ariel, Németh András Áron, Pogány Ágnes, Rencz Fanni, Sziva Ivett, Török Áron, Varga Ágnes, Varga Erzsébet Teréz, Vincze János

a TDK mozgalomban legalább tíz éve aktív oktatók, konzulensek tudományos diákköri tevékenységet támogató lelkiismeretes és eredményes munkájának elismerése

az egyetemi hallgatók pályafutása alatt a tudományos diákköri tevékenység keretében végzett kiemelkedő tudományos és kutatási teljesítmény elismerése

a 2018. évi intézményi Tudományos Diákköri Konferencia kiemelkedő színvonalú tudományos diákköri dolgozatainak elismerése

A díjakhoz gratulálunk!

Utolsó frissítés: 2019.09.15.